Persian(Iran)English (United Kingdom)
 

نظرسنجی

کدام قسمت سایت مورد توجه شما قرار گرفت?
 

حاضرین در سایت

ما 24 مهمان آنلاین داریم

جستجو

حضور فعال اکیپ های دامپزشکی سیرجان در روز عید قربان مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 13 شهریور 1396 ساعت 07:14
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان سیرجان از خدمت رسانی اکیپ های دامپزشکی در روز عید قربان خبر داد وگفت این شبکه کما فی سابق خدمات بهداشتی رایگان در روز عید سعید قربان به ‌منظور حفظ سلامتی شهروندان و تأمین بهداشت ‌عمومی بانجام رساند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان، دکتر زینلی پور تصریح کرد: در همین راستا و به منظور خدمت رسانی هرچه بهتر به عموم همشهریان محترم کشتارگاه های دام سیرجان ، زیدآباد و پاریز در روز عید سعید قربان از ساعت 7 الی 13 بعدالظهر باز و به عموم مراجعین خدمت رسانی بهداشتی نمودند.
وی ادامه داد: این اکیپها در قالب 8 اکیپ ثابت و سیار ،  4 نفردامپزشک، 7بازرس نظارت بهداشتی و ناظر شرعی در همه مناطق شهرستان حضور وضمن نظارت وکنترل کشتارگاه ها، میادین دام و سطح شهرستان پاسخگوی سوالات بهداشتی همشهریان محترم  بودند.
رئیس شبکه دامپزشکی سیرجان ضمن خرسندی از استقبال همشهریان محترم از کشتار در کشتارگاه های شهرستان در این روز بزرگ یادآور شد: کشتار و ذبح دام در منازل ومعابر عمومی علاوه بر گسترش آلودگی زیست محیطی، موجب انتشار بیماری‌های مشترک از دام به انسان می‌شود و برای جلوگیری از انتقال بیماری های مشترک بین انسان و دام از جمله تب خونریزی دهنده کریمه – کنگو(CCHF )، گوشت دام های قربانی را به مدت حداقل 24 ساعت در دمای صفر تا چهار درجه سانتی گراد نگهداری و از کشتار دام بویژه  دام هایی با نشانه های درمانگاهی غیر طبیعی، آلودگی های انگلی خارجی، قارچی و تب دار و در منازل ، معابر ومیادین دام خوداری کنند.
دکتر زینلی پور خاطرنشان کرد: با توجه به امکان شیوع بیماری‌های خطرناک و مشترک بین انسان و دام از جمله تب خون ‌ریزی‌ دهنده کریمه کنگو، تب مالت، سل، هاری،سیاه ‌زخم و همچنین ارتقاء و تامین بخشی از بهداشت عمومی، از تمام شهروندان و خیرین درخواست داریم تا از کشتار دام در معابر عمومی و خارج از کشتارگاه پرهیز کرده و توصیه‌های دامپزشکی را جدی بگیرند و با مراجعه به کشتارگاه صنعتی دام سیرجان ، زیدآباد و پاریز  بویژه در این ایام از خدمات رایگان نظارت و ذبح بهداشتی دام بهره مند شوند.
وی خاطر نشان کرد : همشهریان می توانند در صورت نیاز و برای کسب هر گونه اطلاعات بهداشتی با شماره تلفن 42205036 شبکه دامپزشکی سیرجان تماس حاصل نمایند.
منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان
 

شعار سال

سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گرامی باد

پیام بهداشتی دامپزشکی

توصیه های بهداشتی دامپزشکی

 

تصاویر روز نمایشگاه و فعالیت های دامپزشکی

 

اطلاعیه ها

بانک اطلاعات گردشگری کرمان

تقویم فارسی

 
چهارشنبه
1396
مهر
26
 

اوقات شرعی