Persian(Iran)English (United Kingdom)
 

نظرسنجی

کدام قسمت سایت مورد توجه شما قرار گرفت?
 

حاضرین در سایت

ما 77 مهمان آنلاین داریم

جستجو

رئیس دامپزشکی فهرج: بهبود شاخص‎های سلامت بستگی به دامپزشکی دارد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 03:47

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان کرمان،رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فهرج گفت: امیدواریم با توجه به نقش مهم و تأثیرگذار دامپزشکی که اقتصاد و امنیت کشور به آن وابسته است، شاهد بهبود شاخص‎های سلامت در کشور باشیم.

مهدی بماندشتی اظهار داشت: دامپزشکی تنها حرفه‎ای است که نظارت و بازرسی بهداشتی را بر تمام محصولات و فرآورده‎های خام دامی با منشأ خوراکی و غیرخوراکی دارد.

وی بیان داشت: از جمله وظایف دامپزشکی بررسی بیماری‎های دامی، شناسایی مناطق و منابع آلوده و راه سرایت و طرز انتشار بیماری‎ها، تأمین بهداشت دام از طریق پیشگیری و مبارزه با بیماری‎های همه‎گیر و قرنطینه‎ای دام و همکاری با وزارت بهداشت در امر مبارزه با بیماری‎های مشترک انسان و دام است.

بماندشتی تصریح کرد: نظارت دامپزشکی بر تمام مراحل زنجیره تولید، فرآوری، توزیع و عرضه از یک سو و بهداشت و پیشگیری و کنترل بیماری‎های قابل انتقال از دام به انسان از سوی دیگر نقش مهم دامپزشکی در توسعه پایدار امنیت غذایی و ارتقای سلامت عمومی جامعه را مشخص می‎کند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان فهرج ابراز داشت: عملیات دامپزشکی در تمام سطوح واکسیناسیون، نظارت، قرنطینه، طیور، آبزیان و ... در نهایت منجر به بهبود کیفیت و کمیت مواد خام دامی در سفره‎های شهروندان می‎شود.

بماندشتی خاطرنشان کرد: امید است، روزبه‌روز نقش دامپزشکی در ارتقا سلامت و بهداشت عمومی جامعه در بین مردم بیشتر تبیین شود.

وی افزود: همچنین می‎طلبد با آگاهی بیش از پیش مسؤولان تصمیم‎ساز و تصمیم‎گیر از این نقش مهم و تأثیرگذار که حتی اقتصاد و امنیت کشور هم به آن وابسته است و نگاهی به گردش مالی موجود در صنعت طیور شاهد بهبود شاخص‎های سلامت در کشور باشیم.

منبع : روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان کرمان

 

شعار سال

سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گرامی باد

پیام بهداشتی دامپزشکی

توصیه های بهداشتی دامپزشکی

 

تصاویر روز نمایشگاه و فعالیت های دامپزشکی

 

اطلاعیه ها

بانک اطلاعات گردشگری کرمان

تقویم فارسی

 
پنجشنبه
1396
مهر
27
 

اوقات شرعی