Persian(Iran)English (United Kingdom)
 

نظرسنجی

کدام قسمت سایت مورد توجه شما قرار گرفت?
 

حاضرین در سایت

ما 71 مهمان آنلاین داریم

جستجو

رئیس دامپزشکی رفسنجان: جذام بیماری مختص انسان بوده و شایعه آن در پرندگان کذب است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 03:43

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان کرمان،رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رفسنجان با اشاره به شایعه جذام در پرندگان گفت: بیماری جذام به عنوان یک بیماری مختص انسان مطرح است و به جز در حیوانی به نام آرمادیلو تاکنون در هیچ حیوان دیگری گزارش نشده است.

 

محمود مقامی با اشاره به شایعه جذام در پرندگان گفت: بیماری جذام به عنوان یک بیماری مختص انسان مطرح است و به جز در حیوانی به نام آرمادیلو تاکنون در هیچ حیوان دیگری گزارش نشده است.

مقامی با اشاره به شایعاتی مبنی بر بیماری جذام در مرغ‌های گوشتی موجب تشویش اذهان عمومی شده، افزود: این عارضه مربوط به زخم کف بستر بر اثر نامناسب بودن بستر پرورش مرغ‌ها به ویژه در مرغ‌ها سنگین ایجاد می‌شود و اکثرا مربوط به سوختگی کف پا بر اثر آمونیاک حاصل از کود مرغ در بستر است و این عارضه در زمستان به دلیل سرمای هوا و کم بودن تهویه‌های سالن مرغداری و رطوبت بالای بستر دیده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: هرگز این ضایعات قابل سرایت به مصرف کننده نیستند و به طور معمول چنین ضایعاتی در بازرسی بهداشتی پس از کشتار توسط بازرسان نظارت دامپزشکی مستقر در کشتارگاه طیور شناسایی و اصلاح می‌‌شوند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان رفسنجان افزود: شرایط رشد مایکو باکتریوم لیپرا عامل جذام در بدن مرغ به هیچ عنوان فراهم نیست و به علت ارتقای بهداشت در جامعه تعداد انگشت شماری از درگیری انسان به جذام در ایران سالانه گزارش شده است.

منبع : روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان کرمان

 

شعار سال

سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گرامی باد

پیام بهداشتی دامپزشکی

توصیه های بهداشتی دامپزشکی

 

تصاویر روز نمایشگاه و فعالیت های دامپزشکی

 

اطلاعیه ها

بانک اطلاعات گردشگری کرمان

تقویم فارسی

 
چهارشنبه
1396
مهر
26
 

اوقات شرعی