Persian(Iran)English (United Kingdom)
 

نظرسنجی

کدام قسمت سایت مورد توجه شما قرار گرفت?
 

حاضرین در سایت

ما 66 مهمان آنلاین داریم

جستجو

مدیرکل دامپزشکی کرمان: آنفلوآنزای پرندگان در استان کرمان مشاهده نشده است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 18 دی 1395 ساعت 05:36
مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت:گفت: 60 کانون بیماری آنفلوآنزای پرندگان در 11 استان کشور مشاهده شده و تاکنون در استان کرمان موردی گزارش نشده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان،حسین رشیدی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: 60 کانون بیماری آنفلوآنزای پرندگان در 11 استان کشور مشاهده شده است.

وی بیان داشت: آنفلوآنزای پرندگان مشکلاتی را برای جمعیت طیور صنعتی و بومی ایجاد کرده و ویروس آن بین انسان و دام مشترک است و می‌تواند در انسان و دام ایجاد بیماری کند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان ادامه داد: خطر انتقال بیماری آنفلوآنزای پرندگان به انسان وجود دارد و این بیماری آسیب سنگینی به صنعت طیور وارد می‌کند.

رشیدی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری عظیمی در صنعت مرغداری کشور صورت گرفته است، اضافه کرد: ویروس آنفلوآنزای پرندگان مقاوم بوده و مهم‌ترین راه انتقال آن از طریق کود آلوده است.

وی خاطرنشان کرد: پرندگان مهاجر مخزن بیماری آنفلوآنزای پرندگان هستند و امکان جلوگیری از حرکت این پرندگان وجود ندارد و آلودگی را به کشورهای مختلف منتقل می‌کنند.

رشیدی افزود: مرغداری‌هایی که در جوار برکه و آبگیرها قرار دارند بیشتر در معرض خطر هستند و تلفات پرندگان وحشی را نیز شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: تاکنون موردی از ابتلای انسانی به آنفلوآنزای پرندگان در کشور گزارش نشده است و با قطع تماس با پرندگان وحشی، خودداری از ایجاد هرگونه فضا با شرایط جذب پرندگان وحشی و کنترل ورود وسایل و غذای پرندگان می‌توان از بروز بیماری جلوگیری کرد.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان
 

شعار سال

سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گرامی باد

پیام بهداشتی دامپزشکی

توصیه های بهداشتی دامپزشکی

 

تصاویر روز نمایشگاه و فعالیت های دامپزشکی

 

اطلاعیه ها

بانک اطلاعات گردشگری کرمان

تقویم فارسی

 
چهارشنبه
1396
مهر
26
 

اوقات شرعی