Persian(Iran)English (United Kingdom)
 

نظرسنجی

کدام قسمت سایت مورد توجه شما قرار گرفت?
 

حاضرین در سایت

ما 76 مهمان آنلاین داریم

جستجو

رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک: ۲۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی ناسالم در شهربابک امحاء شد مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 03:35
شهربابک - رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک از امحاء ۲۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی ناسالم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان کرمان،مجید اسدی با اشاره به انجام هزار و ۸۰۰ مورد بازدید از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی طی دو ماه مهر و آبان اظهار کرد: بازدید و نظارت از مراکز تولید، عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی یکی از وظایف اصلی و حاکمیتی دامپزشکی محسوب می شود که منجر به ارتقاء سطح بهداشت موادغذایی، افزایش بهداشت عمومی جامعه و عرضه محصولات سالم به مصرف کنندگان خواهد شد.

اسدی میزان فرآورده خام دامی ناسالم ضبط و امحاء شده در این مدت را حدود ۱۰۰ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: به ۱۹ مرکز عرضه فرآورده خام دامی غیر بهداشتی تذکرات لازم داده شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از کشتار سه هزار و ۱۵۰ رأس دام سبک و دام سنگین در کشتارگاه دام شهرستان شهربابک طی دو ماهه اخیر یاد کرد و افزود: نظارت بر بهداشت گوشت دام های کشتار شده، منجر به ضبط و امحاء ۲۰۰ کیلوگرم فرآورده خام دامی ناسالم در کشتارگاه شده است.

اسدی با اشاره به نظارت های مستمر بهداشتی و شرعی بر محصولات استحصالی کشتارگاه‌ دام، توصیه کرد: مردم گوشت مصرفی خود را تنها از مراکز عرضه مجاز که دارای مهر و تاییدیه بهداشتی دامپزشکی هستند، تهیه کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهربابک افزود: مردم از خرید گوشت دام و طیور که به صورت غیرمجاز و غیربهداشتی درخارج از کشتارگاه ذبح می شود جداً خوداری کنند و در صورت مشاهده مورد غیربهداشتی به شبکه دامپزشکی شهرستان اعلام کنند تا برخورد قاطع با متخلفان صورت گیرد.

منبع : روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان کرمان

 

شعار سال

سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گرامی باد

پیام بهداشتی دامپزشکی

توصیه های بهداشتی دامپزشکی

 

تصاویر روز نمایشگاه و فعالیت های دامپزشکی

 

اطلاعیه ها

بانک اطلاعات گردشگری کرمان

تقویم فارسی

 
پنجشنبه
1396
مهر
27
 

اوقات شرعی