Persian(Iran)English (United Kingdom)
 

نظرسنجی

کدام قسمت سایت مورد توجه شما قرار گرفت?
 

حاضرین در سایت

ما 58 مهمان آنلاین داریم

جستجو

رئیس شبکه دامپزشکی سیرجان: عرضه سنتی شیر و دوغ شتر ممنوع است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 14 آذر 1395 ساعت 03:34

رئیس شبکه دامپزشکی سیرجان گفت: به‌دلیل احتمال بیماری تب مالت و بیماری خطرناک مرس «کرونا»، عرضه شیر شتر به‌صورت سنتی و بدون مجوزهای بهداشتی دامپزشکی، ممنوع است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان کرمان،علیرضا زینلی‌پور در سیرجان اظهار داشت: عرضه شیر شتر به‌صورت سنتی که بدون مجوزهای بهداشتی شبکه دامپزشکی باشد به‌دلیل احتمال بیماری تب مالت و بیماری مرس «کرونا» خطرناک و ممنوع است.

رئیس شبکه دامپزشکی سیرجان بیان کرد: در همین راستا با فروش شیر و دوغ شتر بدون‌مجوز و پروانه بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور و درج تاریخ تولید و انقضا روی محصول در سطح شهرستان برخورد می‌شود.

وی عنوان داشت: شیر و دوغ شتر به‌صورت پاستوریزه در برخی واحدهای صنعتی کشور با مجوز در حال تولید است که مردم می‌توانند از آنها استفاده کنند.

زینلی‌پور  ادامه داد: بیماری مرس، بیماری مشترک بین انسان و شتر است و به‌همین علت شبکه دامپزشکی سیرجان اجازه ذبح شتر بدون‌مجوز بهداشتی و اطمینان از سلامت آن را صادر نمی‌کند.

رئیس شبکه دامپزشکی سیرجان تصریح کرد: کرونا، خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس‌ سرماخوردگی معمول تا ویروس‌های مسبب بسیاری از بیماری‌های کشنده دیگر مانند سارس و مرس را شامل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: علائم بیماری مرس در مراحل اولیه به سرماخوردگی شباهت دارد و تب، سرفه و تنگی‌نفس از علایم اولیه آن است که به‌تدریج وخیم‌تر شده و در صورت دریافت نکردن کمک‌های بهداشتی به مشکلات تنفسی شدید، عوارض گوارشی و نارسایی کلیه‌ها و حتی به مرگ منجر می‌شود.

زینلی‌پور اظهار کرد: آموزش و اطلاع‌رسانی با هدف ارتقای آگاهی عمومی برای پیش‌گیری از بیماری‌های مشترک انسان و دام و تقویت نظام مراقبتی باید انجام شود و همچنین شهروندان در صورت مشاهده فرآورده‌های خام دامی نظیر شیر شتر و سایر فرآورده‌های بدون درج پروانه بهداشتی و تاریخ تولید و انقضا سریعا مراتب را به شماره تماس 42205036 اطلاع‌رسانی کنند.

منبع : روابط عمومي اداره کل دامپزشکي استان کرمان

 

شعار سال

سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال گرامی باد

پیام بهداشتی دامپزشکی

توصیه های بهداشتی دامپزشکی

 

تصاویر روز نمایشگاه و فعالیت های دامپزشکی

 

اطلاعیه ها

بانک اطلاعات گردشگری کرمان

تقویم فارسی

 
چهارشنبه
1396
مهر
26
 

اوقات شرعی